608 436 941

Noc duchů v mateřské školce Čtyřlístek

Autor: Za kolektiv učitelek MŠ Čtyřlístek Lenka Stráská | Zveřejněno: pondělí 18. listopadu 2019 | 20x

Ve školce se večer strašilo a spalo.

Možná si někdo všiml, že večer 31. října bylo v mateřské škole Čtyřlístek živo, v oknech a na zahradě se svítilo a byl slyšet dětský smích. Na tento den připravily paní učitelky pro předškoláky akci s tajemným názvem „Noc duchů“. Jednalo se o večer a noc strávenou v mateřské škole. Děti, které se chtěly akce zúčastnit, se sešly v půl páté ve třídě, přinesly si s sebou věci potřebné na spaní. Kluci i holčičky byli plné očekávání a nedočkavosti.

Večer plný překvapení začal společným zpíváním tematických písniček „Okoř, Strašidla, Strašidlácký běsnění“ a dalších. Paní učitelky dětem vyprávěly příběh o Bílé paní Perchtě, která pro ně na školkové zahradě připravila úkoly. Na jednotlivých stanovištích plnily strašidelné úkoly: krmily hladovou dýni, přemisťovaly pavouky, zdolávaly cestu k hradu, řešily strašidelné sudoku apod. Při plnění všech úkolů dětem vyhládlo, a tak byl čas na večeři.

Po večeři malé hrdiny navštívila přímo Bílá paní Perchta a nešetřila chválou, jak si s jejími úkoly poradily. Aby je však mohla odměnit, museli ještě projít stezku odvahy. Děti přišly na zahradu, kde byla trasa pro odvážné vyznačena z vyřezaných svítících dýní a dušičkových světýlek. Kouzlo této stezky bylo ještě podtrženo tajemnou hudbou z reproduktoru. Malým hrdinům se rozzářily oči a někteří neskrývali své obavy. Stezka vedla okolo sídla Netopýří královny. Ti hodně stateční šli stezkou sami a ti, kteří v sobě nenalezli tolik odvahy, šli ve dvojici. U Netopýří královny museli předškoláci plnit její úkol (mezi razítky s písmeny vybrat první písmeno svého jména). Za správně splněný úkol dala Netopýří královna každému odvážlivci razítko na ruku a ten pak pokračoval v trase. Na konci stezky čekala paní Perchta a pečlivě kontrolovala razítka u dětí. Z jejích rukou pak dostaly medaili ve tvaru ducha a sáček s odměnou. Poté si Bílá paní odvedla své svěřence do třídy, kde si společně užili diskotéku. Večer pokročil a děti byly už unavené. Společně s paní učitelkami se přichystaly na spaní. Plni dojmů ulehaly do postýlek a své zážitky ještě několik dní líčily svým mladším kamarádům.