608 436 941

Představujeme Talenty v MAS

Autor: Karolína Vobořilová | Zveřejněno: středa 19. června 2024 | 4x

Markéta Smolíková (13 let), studentka Gymnázia Trhové Sviny a též Druhé soukromé základní umělecké školy Českých Budějovicích ve třídě Mgr. art. Karolíny Vobořilové, DiS. (která mj. opět od února vyučuje i na ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny), se v letošním roce zúčastnila několika významných celostátních kytarových soutěží.

Na celostátní soutěži s mezinárodní účastí Praguitarra Clásica získala ve své obsáhlé kategorii 3. místo. Též se zúčastnila soutěže Kytarové pódium v Teplicích, kde ve své kategorii soutěžila jako jedna z nejmladších a získala čestné uznání (nutno podotknout, že na soutěžích bylo více jak 20 účastníků). Soutěž žáků Základních uměleckých škol bývá stěžejní celostátní akcí, která je pořádána pro daný obor jednou za tři roky. Markéta získala 1. cenu s postupem v okresním kole, poté rovněž v kole krajském a na ústředním kole v Mostě získala při velké a početné konkurenci 2. cenu. 

Též byla oceněna porotou projektu Talent v MAS, jež oceňuje talentované děti v regionu. Mimo jiné se pravidelně účastní koncertů i na Trhosvinensku, a také je pravidelným účastníkem souborů i mistrovských kurzů Jihočeského kytarového festivalu, který pravidelně pořádá ZUŠ F. Pišingera v Nových Hradech.