608 436 941

Cestuj s batohem!

Autor: M. Poláková | Zveřejněno: neděle 8. září 2019 | 146x

Beseda o Novém Zélandu a cestování vůbec

Beseda s cestovateli na gymnáziu

Stalo se již tradicí, že alespoň jednou do roka zveme do Gymnázia v Trhových Svinech mladé cestovatele, kteří jsou ochotni podělit se s námi o zážitky a zkušenosti z pobytu ve vzdálených zemích. Marcel Janda, Milan Haleš a Marek Kodras vyprávěli o USA, Michal Švepeš o studiu architektury v Číně a Libuše Staňková nám loni prozradila, kde je nejlépe v Austrálii.

Letos, začátkem září, přijali pozvání dva mladí muži, kteří strávili na Novém Zélandu více než rok prací v kiwi sadu, na stavbě, kácením stromů, sběrem jablek, krmením a přeháněním stáda krav i coby trenéři malých novozélandských fotbalistů. Za vydělané peníze pak cestovali po ostrovech Nového Zélandu, Austrálii, Thajsku, Kambodži, Vietnamu a Bali. Bc. Štěpán Prokeš a Ing. Karel Sláma si užívali nevšední adrenalinové zážitky – potápěli se, surfovali v písečných dunách i v moři, lezli po skalách, skákali do rozbouřených vod kaňonů a letěli helikoptérou k nejvyšší hoře Nového Zélandu Mt. Cook. Své vyprávění ilustrovali desítkami fotografií a několika vtipnými videi.

Poutavé vyprávění následovala neméně zajímavá beseda se studenty oktávy. Gymnazisté nakonec svým hostům popřáli štěstí a bezpečné návraty z dalších plánovaných výprav.