608 436 941

Setkání "kolegů" z parlamentu

Autor: Mgr. H. Halešová | Zveřejněno: pondělí 16. ledna 2023 | 26x

V pondělí 16. ledna navštívil Trhové Sviny Ing. Viktor Vojtko, Ph.D., poslanec Parlamentu ČR (parlamentní vizitka - https://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6791).

Nejen jako vysokoškolský pedagog, ale jistě i jako člen Podvýboru pro regionální školství a celoživotní učení si p. Vojtko jako jednu z cílených návštěv v našem městě zvolil místní základní školu. Tam jej kromě prohlídky školní budovy a nové školní jídelny čekalo setkání se členy žákovského parlamentu, tedy tak trochu s "kolegy".

Členové školního parlamentu (zástupci 6. - 9. ročníku) se sešli ke krátké poradě již ráno, aby si porovnali otázky, které si (sami za sebe, nebo za třídy, které zastupijí) připravili. Pan poslanec v doprovodu starosty městy a ředitele školy zavítal mezi žáky 6. vyučovací hodinu, v krátkosti se jim představil (již ráno ale někteří žáci prokázali svými dotazy, že si řadu informací předgooglili) a pak už došlo na otázky.

Jak přesně probíhá hlasování ve sněmovně, co je nyní mezi poslanci hlavním tématem, jaká (ne)příjemná překvapení na nového člena PSČR v r. 2021 čekala, které vyučovací předměty měl pan Vojtko v dětství rád či nerad, oblíbené zvíře nebo zahraniční stát... více v rubrice Náš rozhovor.

Jak už to tak bývá, když opadl prvotní ostych a žáci začali z rukávu sypat další a další dotazy, čas na debatu vypršel. Následovalo ještě rychlé pořízení společné fotografie, pochvala za zajímavé otázky a pozvání, které škola ráda využije - pan poslanec Vojtko nás zve do Prahy na prohlídku Poslanecké sněmovny ČR.