608 436 941

Tvořivé dílničky v Mateřské škole Beruška

Autor: Kolektiv MŠ Beruška | Zveřejněno: 23. dubna 2019 | 180x

Velikonoční tvoření dětí a rodičů v MŠ

Pomalu se stává tradicí, že děti a jejich rodiče rádi uvítáme na našich tvořivých dílničkách. Zjistili jsme, že některé maminky jsou velmi kreativní a ochotně se s námi podělí o své nápady.

V únoru nás paní Petra Nováková naučila vyrábět „šumivé koule“ do koupele. Připravila velké množství rozmanitých přísad, vůní, barev, olejů a léčivých bylin, takže jsme si připadali trochu jako v alchymistické kuchyni. Byla radost pozorovat děti, které šikovnými prstíky míchaly barevné směsi a plnily je do nachystaných formiček. S opatrným vyklopením pomáhaly maminky. Voňavé „nadělení“ si pak všichni nadšeně odnášeli domů. Další dny se děti předháněly ve vyprávění, kdo už svou „šumivou kouli“ použil a jak se koupel osvědčila.

Na období před Velikonocemi jsme do naší dílničky zapojili nejen maminky, ale také neohrožené tatínky. Ukázali dětem, jak se správně plete pomlázka z osmi proutků a společně zkoušeli „vyklepat“ dřevěnou píšťalku. Maminky s dětmi zdobily vajíčka stužkami a červenou čočkou. U dalšího stolečku se všichni snažili, s pomocí paní učitelek, obalit papírovou šablonku senem a vytvořit si tak originálního voňavého zajíčka. Aby nikdo nepřišel zkrátka, tak ještě na koberci čekali připravení ušití látkoví „hadi“. Vůbec nebylo jednoduché pochytat jejich konce a spořádaně je splést do copů. Měly s tím práci nejen děti ale i maminky. Když bylo vše hotovo a jak se patří ozdobeno, věnce vypadaly úchvatně. Věříme, že na letošní Velikonoce byli všichni zúčastnění náležitě připraveni.

Krásně a pohodově prožité společné odpoledne zase o krůček propojilo rodiče ze všech tříd a paní učitelky.