608 436 941

 Posvícení si školka umí užít

Autor: Kolektiv učitelek MŠ Čtyřlístek | Zveřejněno: úterý 20. listopadu 2018 | 171x

 „Škoda, že to posvícení aspoň třikrát za rok není“.

V pátek 9. listopadu se sešly děti z mateřských škol z Trhových Svinů a Slavče v tanečním sále kulturního domu na posvícení.

V pátek 9. listopadu se sešly děti z mateřských škol z Trhových Svinů a Slavče v tanečním sále kulturního domu na posvícení.

Na začátku programu vystoupila na pódiu skupina předškolních dětí v krojích s krátkým pásmem básní, písní a tanečků o posvícení. Poté byly na parket pozvány všechny děti, aby se hned některé jednodušší tanečky naučily. K tanci dětem hrála čtyřčlenná kapela pod vedením pana J. Kaleny, která na našich posvíceních i na masopustech ve Slavči hraje každoročně. nbsp; Děti se skvěle bavily, hodovaly posvícenské koláče, tančily, zpívaly, soutěžily a také se od paní učitelek dozvěděly něco o historii a smyslu posvícenských oslav. A také o svatomartinské tradici, protože je v průběhu programu také navštívil „svatý Martin na bílém koni“. A aby to bylo opravdové posvícení se vším, co k němu patří, nbsp; po návratu do mateřské školy byla k obědu svatomartinská husa.

Všechny děti byly spokojené, posvícení si užily a my jsme rádi, že tuto tradici uchováváme a předáváme dalším generacím.