608 436 941

Lednový lyžařský kurz ZŠ

Autor: Naděžda Hálová | Zveřejněno: 19. února 2019 | 210x

Akce ZŠ - lyžařský výcvik 2019

Na školní rok 2018/19 vyšel lyžařský kurz. Už v září byl přihlášen dvojnásobný počet žáků než bylo obvyklé v letech minulých. Naštěstí se podařilo zajistit kromě původního březnového ještě jeden zcela stejný kurz v lednovém termínu díky ZŠ Kaplice, která si pobyt na chatě a dopravu zamluvila a v září zrušila. 

Lyžařský kurz se uskutečnil v termínu 12. 1. do 19. 1. 2019 v Albrechticích v Jizerských horách. Kurzu se zúčastnilo 33 žáků ze 7. A a 8. A. S dětmi jeli 2 instruktoři - lyže, 1 instruktor - snowboard a 1 zdravotník. Lyžařský výcvik proběhl za dobrých sněhových podmínek na přírodním sněhu. Během prvních dvou dnů foukal poměrně silný vítr. Další dny bylo zataženo s občasnými srážkami sněhovými či dešťovými.

Žáci s výcvikem začali na mírném svahu nedaleko naší chaty. První družstvo se druhý a třetí den přesouvalo o kousek dál na větší svah. Druhé družstvo a snowboardisté pokračovali ve výuce na svahu u chaty. Od středy jezdila všechna družstva na velkých sjezdovkách Tanvaldský Špičák. Výcvik byl v pátek zakončen soutěží ve slalomu.

Součástí výcviku bylo i podrobné seznámení se zásadami bezpečnosti na horách a s bezpečným chováním na sjezdovce. V pondělí večer proběhla přednáška horské služby. V úterním odpočinkovém odpoledni navštívili žáci místní továrnu Detoa v nedaleké vesnici Jiřetín. Se zdejším zaměstnancem žáci prošli hlavní části objektu a viděli přímo v provozu výrobu dřevěných hraček.

Po tři večery se žáci bavili různými společenskými hrami, které pro sebe navzájem po družstvech připravovali. Poslední večer byla diskotéka. Došlo i na veršování, jak můžete posoudit níže. Autorkami básně jsou Simona Bartyzalová a Denisa Höriková (obě z 8.A).

Ubytováni jsme byli v pensionu Hana. Ubytování bylo přijatelné, pokoje byly menší. Velikou výhodou bylo, že na chatě nebyl ubytován nikdo jiný. Strava byla chutná v dostatečném množství. Ovoce a zelenina se ve stravě vyskytovala v omezené míře.

Během kurzu nebyl zaznamenán žádný vážný úraz. Druhý kurz proběhne v termínu 2. - 9.3. 2019. 

Náš lyžařský kurz…

Učitelé málem ztratili puls.

Někdo zlobil,

někdo byl hodný,

ten kdo tu pobyl,

zjistil, že jsme vzorný.

Byla s námi velká práce,

ale taky dost legrace.

Na začátku jsme padali

a na konci všichni jásali.

Snowboarďáci i lyžaři

si to tu moc užili.

Děkujeme našim učitelům,

Že nás naučili novým trikům.

Děkujeme, že jste nás učili

Tak jak jste nám slíbili.

Tento týden jsme si moc užili

a konec jsme i obrečeli.